Jak odkładać pieniądze?

Lokaty , konta oszczędnościowe? Dużo jest opcji, ale jaka jest najprostsza, co warto przetestować? Przedstawiamy pomysł na to jak odkładać pieniądze?

Skarbonka i zasada jednej monety! Przekonaj się na własnej skórze, że to działa. Przetestowałem ten sposób na własnej skórze. Oszczędzanie i systematyczność to słowa które idą razem w parze jeżeli myślimy poważnie o zaoszczędzeniu czegokolwiek. Osoba oszczędzająca regularnie to nie ktoś kto od czasu do czasu wyciąga ze skarbonki to co oszczędził.

Metoda jednej monety to prosty sposób na oszczędzanie. Potrzebujemy do tego zbiornik do którego możemy wrzucać monety, skarbonka, świnka, słoik itp. Oczywiście monety to druga kwestia która realizować będzie plan oszczędnościowy. Odkładać w końcu chcemy pieniądze.

Na czym polega dana metoda…

Przejdźmy do konkretów. Od czego zacząć jeżeli zastanawiasz się jak odkładać pieniądze? Wybierzmy sobie jakiś nominał monety np. 5 zł (nie obawiajcie się, że nominał jest jakiś ogromny i nie warto – przecież nikt nam tego nie zabiera, po prostu odkładamy to gdzieś na bok , na koniec końców przecież te pieniążki do nas wrócą). Za każdym razem jak otworzymy gdzieś portfel w sklepie, czy zastanawiając się w domu ile mamy portfelu to zawsze wrzucamy do naszego zbiornika tą monetę. Nie zawsze mamy przy sobie taki nominał monety. Dlatego osoby które często zaglądają w portfel, kieszeń obawiające się, że zaraz nie będą miały czym płacić niech się nie obawiają. Z własnego doświadczenia wiem, że na 10 prób, transakcji monetą o nominale 5 zł trafia się nam od dwóch to trzech razy.

Wnioski są przerażająco pozytywne!

Zobaczcie jak to wygląda w skali roku. Jeżeli np. w tygodniu tylko trzykrotnie wrzucimy do naszej skarbonki ustaloną monetę to mamy 15 zł w tygodniu, 60 zł w miesiącu i 720 zł w skali roku. Kwota 15 zł w tygodniu jako oszczędność to nie dużo, a wygenerować może nam aż 720 zł w rok, gdybyśmy jeszcze chcieli te odkładane pieniądze składować na jakimś koncie oszczędnościowym to kwota byłaby zapewne większa. Zyski z roku na rok rosły by proporcjonalnie do wpłacanych tam oszczędności.

Decyzja na co przeznaczymy te oszczędności należy już tylko i wyłącznie do nas. Nie jest powiedziane przecież, że musimy cokolwiek robić z tymi pieniążkami. Jeżeli finansowo stoimy dobrze to warto odkładać i stosować tą metodę dalej.

Bądź pierwszy, który skomentuje ten wpis!

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.


*