Jaki wybrać zawód?

Wybór drogi życia – jaki wybrać zawód?

Dylematy w życiu każdego człowieka trafiają się nieustannie. A to nie wiemy, jak się zachować na przyjęciu, do którego kina wybrać się na film i czy samemu, czy też może kogoś zaprosić? A to, jaki samochód będzie odzwierciedlał nasz charakter, a przy tym był przynajmniej elementarne bezpieczny. Wybory dróg, ścieżek, ich kusząca prostota, czy intrygująca zawiłość? Takie i wiele, wiele innych i nie ma fizycznie możliwości, abyśmy zawsze obrali właściwą. Jednak nad jedną z nich musimy się zastanowić naprawdę wnikliwie i już w wieku szkolnym. Jaki wybrać zawód? Pytanie zasadnicze, które zdeterminuje nasze zachowanie i życie na wiele lat. Czy pójść w kierunku budownictwa i zostać inspektorem nadzoru budowlanego takim jak http://ekierownik.pl/ czy na kierunki humanistyczne?
Oczywiście zawód będziemy mogli zmienić. Dziś nawet można zmienić twarz i rozpocząć inne życie, ale dla młodego człowieka start w dorosłość jest bardzo ważny. To, jaki zawód wybierze, czy będzie on zgodny z jego oczekiwaniami i predyspozycjami, jest przy tym najistotniejsze. Ktoś, kto boi się ognia, nie powinien zostawać strażakiem. Nie ma sensu liczyć, że paniczny strach przerodzi się w najważniejszej chwili w odwagę. Mężczyzna, czy chłopiec, marzący o zostaniu astronautą, musi mieć zdrowie końskie, a nie być cherlawym osobnikiem. Czasami nasze warunki fizyczne determinują to, jaki rodzaj pracy może podjąć w przyszłości i właśnie spośród tych uwarunkowań należy wybrać taki, który przyniesie nam chociaż trochę zadowolenia.
Z całą pewnością powinniśmy zaczynań naszą karierę zawodową od czegoś, co przynajmniej lubimy albo bardzo szybko się przekonamy, że pieniądze to nie wszystko, a my wybraliśmy pracę, która nas unieszczęśliwia. Będąc młodymi ludźmi, często porywamy się na rzeczy, o których nie mamy pojęcia, czym naprawdę są. A to jest prosta droga do frustracji.

Bądź pierwszy, który skomentuje ten wpis!

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.


*